[ Strona Główna ˇ GaleriaWrzesień 25 2018 16:56:17 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Kontakt
Galeria
Archiwum wiadomości
_ _
{ Szkoła }
Historia

Dyrekcja

Nauczyciele

Świetlica

Biblioteka

O Nas

_ _
{ SU }
Samorząd Uczniowski

Wydarzenia

_ _
{ Pozalekcyjne }
Uczniowie zajęć pozalekcyjnych
_ _
{ Kalendarium }
Kalendarz Roku Szkolnego 2012\2013
_ _
{ Rodzice }
Rada Rodziców
_ _
{ Witamy }
|
Witaj na Naszej Oficjalnej Stronie Szkoły Podstawowej w Ciechankach Łęczyńskich

Copyright & Copy 2011

|
_ _
{ FESTYN RODZINNY-BAWMY SIĘ Z MAMĄ I TATĄ CZERWIEC 2012 }
| W Szkole Podstawowej w Ciechankach Łęczyńskich odbył się kolejny Festyn Rodzinny. Organizatorem festynu byli nauczyciele i rodzice naszej placówki. W festynie wzięli udział uczniowie i dzieci przedszkolne. Wszyscy zaprezentowali swoje umiejętności muzyczno-wokalne, taneczne i teatralne. Festyn odbywał się na świeżym powietrzu. Całe rodziny angażowały się w zabawy ruchowe i gry sportowe. Uczestnicy byli nagradzania różnego rodzaju fantami i nagrodami. Sponsorami festynu byli: Huta „EDWANEX” w Rossoszu, Urząd Miejski w Łęcznej, Rada Rodziców i nauczyciele SP Ciechankach Łęczyńskich, Zakład stolarski A. Bochniarz za co serdecznie dziękujemy. Festyn zakończył wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Celem festyn była integracja i wypoczynek na świeżym powietrzu dzieci i dorosłych.
|
_ _
{ CHOINKA NOWOROCZNA }
| W styczniu 2012 odbyła się zabawa karnawałowa. Drzwi naszej szkoły były otwarte dla młodszych z naszego terenu jaki i absolwentów szkoły. Zabawę uświetnił Didżej, który prowadził konkursy, zabawy dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. Rada Rodziców pod przewodnictwem Pani Doroty Bochniarz przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników.
|
_ _
{ Dzień Babci i Dziadka }
|
W styczniu 2012 r. obchodziliśmy Święto Babci i Dziadka pod hasłem „Z dziadkami jest wesoło” Na uroczystość przybyli Seniorzy oraz zaproszeni goście. Uroczystość ta ma szczególne znaczenie dla naszych dzieci gdyż Dziadkowie darzą swoich wnuków bezinteresowną miłością, stają w ich obronie potrafią wszystko wybaczyć i wierzą w swoich wnuków. Seniorzy obejrzeli przygotowaną przez naszych wychowanków część artystyczną, która wzbudziła ogromny aplauz
|
_ _
{ Akcja „Warto być dobrym:” }
|

W szkole w 2012 była prowadzona akcja „Warto być dobrym”. Ideą akcji było kreowanie u dzieci dobrych postaw, poszanowania dla innych ludzi ich emocji uczuć i praw a także zachowań prospołecznych i wolontariatu jako drogi do samorealizacji.
Nagrodą był rower górski. Do akcji przystąpiło 10 uczniów, 7 wywiązało się ze swoich deklaracji. Nagrodę otrzymał Michał Bodzak uczeń kl. VI. Finalista został najlepiej oceniony w trzech obszarach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczności lokalnej i działania na rzecz człowieka i środowiska.
Akcja będzie kontynuowana w następnych latach. Chętnych zapraszamy do klubu OKI. Opiekunem akcji była Pani mgr Halina Bosak

|
_ _
{ Projekt POKL „Równe możliwości” }
|

W grudniu 2011 r. nastąpiło zakończenie projektu współfinansowanego ze środków UE i krajowych. Całkowita wartość projektu wynosiła 158 159,81 zł. Stowarzyszenie Edukacyjne „Żak” z własnych środków przeznaczyło 15 816, 00 zł. Koordynatorem projektu była Pani mgr Ewa Mitrus, asystentką koordynatora Pani mgr Halina Bosak. W projekcie zaangażowanych było14 nauczycieli z sąsiednich placówek jak i naszej szkoły. Projekt objął wsparciem 39 uczniów z kl.0-VI. Realizowano zajęcia pozalekcyjne, specjalistyczne (psycholog, pedagog, logopeda) i dydaktyczno-wyrównawcze. Celem projektu było wyrównanie szans edukacyjnych uczniów naszej szkoły. Wartością dodaną projektu było doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt
i pomoce dydaktyczne. W czasie projektu uczniowie uczestniczyli w 3-dniowym wyjeździe edukacyjnym w Góry Świętokrzyskie. Wyjazd pogłębił wiedzę ekologiczną, przyrodniczą, techniczno-matematyczną, plastyczną i muzyczną. Pobudziła aktywność fizyczną. Uczniowie zapoznali się z różnymi formami terenu i zjawiskami przyrodniczymi. Uczniowie skorzystali z wyjazdu edukacyjnego do Teatru Muzycznego w Lublinie co wpłynęło na pogłębienie zamiłowania do sztuki i jej odbioru. Projekt zakończono Spotkaniem Mikołajkowym podczas którego zaprezentowała się grupa teatralna prowadzona przez Panią mgr K. Kuter. Wyróżniający się uczestnicy projektu otrzymali nagrody, które rozwiną ich zdolności.

|
_ _
{ Dzień Babci i Dziadka }
|

Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” Dzień Babci i Dziadka Tradycyjnie 21 i 22 stycznia obchodzimy Święto Babci i Dziadka. Te dni są dniami szczególnymi dla wszystkich babć i dziadków, zarówno tych młodszych, jak i starszych, ale i tych całkiem dorosłych dzieci. Doceniamy babcie i dziadków zazwyczaj bardzo późno, a często zbyt późno. Tymczasem bez ich bezinteresownej miłości, rozpieszczania i stawania w naszej obronie, dzieciństwo byłoby o wiele smutniejsze. To oni zawsze są po naszej stronie, potrafią wszystko wybaczyć i wierzą w swoje wnuki nawet, gdy wszyscy inni wiarę tracą. Fakt, czasami są zbyt opiekuńczy, potrafią mieć zbyt dużo „dobrych rad”. Ale mało która miłość jest tak czysta, dojrzała i bezinteresowna, jak miłość dziadków skierowana do wnuków. Dlatego warto przypominać naszym dzieciom o tym, jak bardzo są kochane przez ich dziadków, a naszych rodziców i teściów. W naszej szkole w dniu 15 stycznia odbyła się wyjątkowa uroczystość, w której wzięli udział zaproszeni dziadkowie. Goście obejrzeli przygotowaną przez uczniów specjalnie na tę okazję część artystyczną. Wśród piosenek i wierszy dedykowanych wyjątkowej publiczności znalazły się także popularne polskie kolędy. Występy naszych przedszkolaków szczególnie spotkały się z ogromnym aplauzem. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania. Jeszcze raz życzymy Naszym Kochanym Dziadkom i Babciom dużo zdrowia, szczęścia i pociechy z wnuków.

Opracowała Bożena Kozyra

Więcej w naszej galerii

|
_ _
{ Konkurs Wiedzy o Górniku Łęczna }
|

W Szkole Podstawowej w Ciechankach Łęczyńskich, odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o Górniku Łęczna. Jego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Ciechanki Łęczyńskie”, a pomysłodawcą prezes Mariusz Łagodziński.

Uczniowie podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza obejmowała uczniów klas I-III, druga zaś IV-VI. Zadaniem konkursowym był test składający się z pytań dotyczących górniczego klubu. W sumie w konkursie wzięło 34 uczniów. Po konkursie uczniowie spotkali się z gośćmi z Górnika Łęczna S.A. Swoją obecnością społeczność szkolną zaszczycili członek Zarządu Górnika Łęczna S.A. Joanna Matejak, kierownik drużyny Górnika Łęczna S.A. Mirosław Budka, piłkarze Veljko Nikitović, Dawid Sołdecki, Sergiusz Prusak oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Górnika Łęczna. Uczniowie na spotkaniu przed wręczeniem nagród zadawali piłkarzom pytania. Pytali między innymi jak się odżywia piłkarz, co należy zrobić aby zostać piłkarzem. Piłkarze zagrali również z uczniami w tenisa stołowego. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. Goście zwycięzcom wręczyli cenne nagrody (m.in. piłki, koszulki).


Laureaci

Klasy I-III

I miejsce – Patrycja Bochniarz

II miejsce – Bartosz Ćwikła

III miejsce – Joanna Bochniarz

Klasy IV-VI

I miejsce – Michał Bodzak

II miejsce – Weronika Kosowska

III miejsce – Weronika Kosiarska

|
_ _
{ Władze Szkoły }
Stowarzyszenie Edukacyjne " Żak "
_ _
{ Projekty }
Aktualne Zajęcia
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu